HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 1:2

V Kotlině rozhodl Rok Pajič

13.10.2007
Zdeněk Rajdl, Jakub Gabriel
Vrchlabští hokejisté již podruhé porazily svého soupeře z Havlíčkova Brodu. V brance dostal příležitost brankář Ševčík a hned podal prvotřídní výkon. Hosté vedli dlouho brankou Tvrdka a bránili se domácím, kteří toužili po vyrovnání, ale překonat Ševčíka se Rebelům podařilo, až když začala poslední desetiminutovka. Pak však rozhodl o výhře hostí kanonýr Rok Pajič. Domácí už se po jeho gólu na nic nezmohli. V dalším utkání přivítají Vrchlabští na domácí půdě celek z Kadaně, utkání začíná v středu 17.10. od 18:00.
12.kolo, sobota 13.10.2007, 17:00
Havlíčkův Brod
1:2
Neruda - Jebavý, Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Borůvka, A. Jelínek, Staněk - Kubeš, Kreuzer, Holec - Hodek, P. Jelínek, Borovanský - Endál, Dušátko, Varga - Sklenář, Malát, Ondráček - Čermák.
Ševčík - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Přeučil, Gengel, Jech - Bárta, O. Hruška, D. Špaček.
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 51. Hodek (Vyhlídal, Varga) - 7. Tvrdek, 56. Pajič (Brynecký, Tvrdek). Rozhodčí: Hodek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200. Střely na branku: 19:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Se staronovou posilou Petrem Jelínkem nastoupili havlíčkobrodští s touhou přetrhnout dlouhou sérii pěti zápasů bez výhry. Nováček z Krkonoš však neměl být rozhodně slabým soustem.

Po pár sekundách utkání se naskytla dvojici domácímu Kubešovi po nedorozumění vrchlabské obrany velká možnost, s níž si však poradil golman soupeře Ševčík. Vrchlabský kanonýr Tvrdek o sobě dává poprvé vědět ve 4.minutě, kdy společně se slovinským reprezentantem Pajičem zaměstnávají nepříjemně Nerudu. Rebelové mají v první desetiminutovce celkem tři přesilovky, které však žádné nebezpečí neznamenají. Navíc v 7. minutě po velké chybě Šulce na modré ujíždí ve vlastním oslabení Kamil Tvrdek a otevírá skore -- 0:1.

V 10.minutě se naskýtá vrchlabským stosekundová početní výhoda, ve které několikrát tvdě pálí na bránu Nerudy obránce s libereckým pasem Martin Rýgl. Sympaticky hrající Vrchlabí mělo ve zbytku třetiny další šance, koncovka se naštěstí pro domácí nevyvedla.

Do prostřední části nastoupili Rebelové přece jen o něco aktivněji a jen centimetry dělili od vyrovnání ve 23. minutě Vargu. O svých útočných kvalitách přesvědčuje domácí beky o minutu později slovinec Pajič, golman Rebelů je proti němu připraven. Možná ještě nyní kroutí útočník Holec hlavou nad svou koncovkou ve 28. minutě, to se z pár kroků sám před soupeřovic brankářem netrefuje ani mezi tři tyče. Běží 34. minuta a v ní čaruje znovu Neruda, který vyráží tvrdou střelu Tvrdka mířící k pravé tyči. A když se ve 39. minutě neprosadil v další své velké příležitosti Holec, odchází se do kabin za nezměněného stavu oproti konci první části.

Domácí vstoupili do třetí třetiny lépe, vypracovali si tři dobré příležitosti, ale vyrovnat se jim podařilo až v 51. minutě, kdy uspěl s dorážkou Vyhlídalovy střely od modré Daniel Hodek. Domácí pak byli chvilku lepší a zdálo se, že by mohli zápas otočit, ale vzápětí hráli Rebelové v šesti a když byl vyloučen vyhlídal za hru vysokou holí, tak náhle bránili pouze ve třech. Dvojnásobnou přesilovku využil hostující kanonýr Rok Pajič, který překonal Nerudu. Domácí možná v myšlenkách ještě toužli po vyrovnání, ale v praxi nic z těchto myšlenek neukázali.

Petr Novák (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): Hráčům mohu těžko něco vytknout, bohužel se k nám v poslední době obrací štěstí zády. Dnes utkání rozhodli přesilové hry, které soupeř potrestal lépe než my naše.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Dnešní zápas se mi hodnotí kladně, přijeli jsme pro body a máme je. Podařilo se nám ubránit několik oslabení a to si myslím rozhodlo. Domácí jsou kvalitním soupeřem a dnes nám i kolikrát pomohlo štěstí, pochválil bych i našeho brankáře.